NEWSPC & KONSOLE

Karcianka Artifact umiera! Liczba graczy maleje w zabójczym tempie

W 2017 roku Valve zapowiedziało własną karciankę w świecie DOTY 2. Wydawałoby się, że gra zdobędzie uznanie, chociażby przez popularność pierwowzoru oraz ich platformy STEAM, tymczasem po paru miesiącach od premiery gołym okiem możemy zobaczyć, że Artifact zaczyna umierać w zastraszająco szybkim tempie.

Z początku gra budziła spore zainteresowanie, lecz aktualnie liczba jednocześnie grających użytkowników Steama to zaledwie 1000 osób.


Jest to naprawdę bolesny cios dla Valve, tym bardziej, że brak tu jakiejś inicjatywy ze strony producenta, co nie wróży grze dłuższego żywota. Nie pomaga też fakt, że w porównaniu do innych popularnych karcianek, za Artifact musimy zapłacić. Recenzje użytkowników Steama też nie poprawiają statystyk, bo już od samej premiery gra ma co najwyżej średnie oceny.

Jeżeli nic się nie zmieni, to gracze niebawem będą mieli w ogóle problem ze znalezieniem przeciwnika, co najpewniej skończy się śmiercią tego tytułu w zaledwie pół roku. Dla takiego giganta jak Valve byłaby to niewątpliwie wizerunkowa wtopa – ale na razie ponury, gamingowy żniwiarz jeszcze nie nadszedł, a póki co zapowiedziano wersje mobilną – być może na małych ekranach gra znajdzie większe uznanie?

1+

Polubili to:

  • avatar
Tagi

2 Comments

  1. Zaskoczenie! Od początku ta gra wydawała się być czymś z gatunku „nikt o to nie prosił” (Adam Jensen pozdrawia), a zrobienie z tego płatnego tytułu tylko dobiło ten tytuł. To nic, pierwsza wtopa Valve zaliczona. Oby nie było gorzej z ich następnymi pomysłami.

    1+

    Polubili to:

    • avatar

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close