NEWSPC & KONSOLE

Ojcowie The Elder Scrolls zakładają nowe studio

Czwórka weteranów branży, która pracowała nad serią The Elder Scrolls od zarania dziejów (czyli od Areny) postanowiła założyć własne studio – tym samym dając nadzieje, na powstanie nowego cRPG-a, który przywróci oryginalną wizję twórców sprzed wielu, wielu lat.

Nowe studio zostało, całkiem trafnie, nazwane OnceLost Games (oficjalna strona) i składa się m.in. z oryginalnych designerów The Elder Scrolls: Arena, w tym z Juliana LeFaya nazywanego ojcem całego cyklu.

Pierwsza produkcja studia na razie pozostaje tajemnicą z wiadomych względów, ale na 100% będzie to cRPG mający oferować otwarty świat wypełniony przygodami i przywrócić blask ideom designowym z lat 90’tych. Oczywiście sama produkcja nie będzie po prostu listem miłosnym do dawnych czasów i ma wykorzystywać nowoczesną technologię i mnóstwo ułatwień, do których przywykli gracze przez te kilka dekad.

Oficjalnej zapowiedzi tego nieujawnionego tytułu możemy spodziewać się przed końcem bieżącego roku kalendarzowego. Od siebie polecę dokument ukazujący być może przyczynę, dla którego część oryginalnych twórców odwróciła się w ostatnich latach od serii.

Źródło
PC Gamer
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close