NEWSPC & KONSOLE

Szykuje się powrót do Czarnobyla w polskiej grze Chernobylite

26 kwietnia 1986 roku to data, która już na zawsze będzie szczególnie wyróżniana w encyklopediach i podręcznikach historii. Wówczas to nastąpiła katastrofalna awaria reaktora w Czarnobylu – liczba ofiar nadal jest mocno dyskutowana przez badaczy, podobnie jak wpływ radioaktywnej chmury na świat i status 30 km zony wokół reaktora atomowego. Tematyka wybuchu w Czarnobylu jest całkiem popularna w grach i innych mediach, a swoich sił w zmierzeniu się z tą mroczną historią spróbuje polskie studio The Farm 51.

W ogłoszonym właśnie tytule Chernobylite odnajdziemy się w ciele mężczyzny, który stracił wszystko w katastrofie reaktora. Po 30 latach demony przeszłości nadal nękają zażarcie bohatera, a na domiar złego poziom skażenia w strefie wokół elektrowni rośnie w wyniku oddziaływania nowej substancji: chernobylite. Jeśli w tym momencie macie skojarzenia z serią S.T.A.L.K.E.R. lub z książką „Piknik Na Skraju Drogi”, to są one jak najbardziej trafne. Gra gliwickiego studia to przede wszystkim mocno klimatyczny survival horror, w którym przetrwanie jest nadrzędnym celem – będziemy musieli nie tylko dbać o wszystkie potrzeby, ale również przygotowywać się do wypraw w głąb zony, unikać anomalii oraz mieć baczenie na innych stalkerów.

The Farm 51 chwali się znakomitym odwzorowaniem strefy czarnobylskiej, co zawdzięczają m. in. skanom 3D wielu charakterystycznych budowli i obiektów. Fabuła ma być nieliniowa, a co ciekawe, w grze ma przydać się znajomość zarówno fizyki, jak i chemii. Zaintrygowani? To szykujcie się na premierę jesienią 2019 roku na PC oraz niepotwierdzonych jeszcze konsolach.

Źródło
Twitter/TheFarm51Oficjalna strona gry
Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close