NEWSRÓŻNOŚCI

W Japonii stalker wytropił ze zdjęcia gwiazdkę muzyki POP dzięki… odbiciu otoczenia w jej oku!

Tytuł newsa może i brzmi jakby był żywcem wyjęty z Pudelka, ale nie o japońską gwiazdkę muzyki pop się tu rozchodzi. Ena Matsuoka, bo tak nazywa się wystalkowane dziewczę, zrobiła sobie selficzka i wrzuciła w Internety. Na zdjęciu trudno dopatrzeć się jakichkolwiek szczegółów, a mimo to pewnemu stalkerowi udało się wyłuskać wystarczająco dużo informacji tylko z lustrzanego odbicia w jej oku.

Niejaki Hibiki Sato najwyraźniej ma w życiu za dużo czasu, bo kiedy jego idolka wrzuciła w internety zdjęcie, zauważył, że w jej oku można dostrzec całkiem sporo szczegółów. Zobaczył na przykład przystanek, który odszukał przy pomocy Google Street View, a z kąta odbicia wywnioskował, które to okna należą do jego.. idolki? Nie wiadomo w sumie, czy była idolką, bo idoli to się chyba nie atakuje, a ten paciulok biedną Matsuokęły pobił do nieprzytomności i zmolestował.

Cała sytuacja pokazuje wiele rzeczy, a socjologowie i psychologowie mają teraz w Kraju Kwitnącej Wiśni używanie. Natomiast mnie naszła tutaj nieco inna refleksja – jak długą, technologiczną drogę przeszły telefony, skoro da się nimi dzisiaj robić zdjęcia tak dobrej jakości i w tak wysokiej rozdzielczości, że można na nich oglądać nawet odbicie oka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również
Close
Back to top button