NEWSPC & KONSOLE

Wszyscy grają w Wiedźmina – gra pobiła rekord cztery lata po premierze

Takiej żywotności aż chce się życzyć wszystkim polskim produkcjom. Dzięki hype’owi na serial, coraz większe rzesze ludzi odkrywają nie tylko książki Andrzeja Sapkowskiego, ale również gry. I to nie tylko flagowego Wiedźmin 3: Dziki Gon, ale faktycznie to ostatnia produkcja CD Projekt RED bije rekordy przebijające nawet moment premiery.

Mowa o liczbie graczy – dość powiedzieć, że Geralt z Rivii zdołał wejść do top10 najchętniej ogrywanych gier w regularnych raportach na Steamie. Kilka dni temu zaś, jak można było odkryć za pomocą serwisu SteamCharts, gra pobiła swój rekord jednoczesnej liczby graczy – 101,930 po ponad czterech latach od premiery. Imponujące.

Co ciekawe w top100 gier na Steamie znajdziemy również jedynkę w wersji Rozszerzonej – czego już zapewne wielu z nas by się nijak nie spodziewało. Żeby było ciekawiej, wzrost zainteresowania dotyczy również dwójki, ale z jakiegoś powodu nie jest on taki jak w przypadku dwóch powyższych gier.

Ja sam ponownie przechodzę Wiedźmin 3, acz do statystyk się nie wliczam – grę kupiłem na GOG-u. 😉 Jest więc pewne, że na przestrzeni wszystkich platform, CD Projekt RED zaobserwował wzrost liczby grających w ich produkcje.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close