NEWSPC & KONSOLE

Dota 2: The Outlanders Update już dostępne!

Znudziła wam się ciągła gra w bronienie Ancientów? Przerzuciliście się na inne MOBA? Radzę wam poważnie przemyśleć powrót, ponieważ nowy update “The Outlanders” totalnie namieszał w świecie Doty!

Babcia Snapfire i dziadek Void Spirit

Ale czym jest (przez niektórych graczy już ochrzczony Dotą 3.0), nowy update? To przede wszystkim zapowiadane na poprzednim The International dwie całkiem świeże postacie:

Dosiadająca uroczego Mortimera Snapfire, której zdolności to pieczenie ciasteczek, spowalnianie wrogów strzelbą i plucie ogniem.

Chcesz ciasteczko? 😛

Oraz nie dający sobie w kaszę dmuchać Void Spirit, z umiejętnością szybkiego przemieszczania się na krótkie odległości, tarczą ochronną, klonem prowokującym wrogów i potężnym astralnym cięciem jako Ultimate.

Void Spirit – pełna powaga nawet na imprezach

Jak zwykle zagranie nowymi bohaterami w normalnej rozgrywce na tą chwilę graniczy z cudem (bo jeśli nie zostaną zbanowani, to ktoś inny zwinie nam ich sprzed nosa), poza tym czeka ich na pewno jeszcze wiele poprawek.

Nowa mapa, nowa Dżungla

Oj, pozmieniało się trochę na lane’ach, runy nagrody przesunięte w inne miejsca, nowe ścieżki, podwyższenia… jest co pozwiedzać. 😉

Na większą uwagę zasługuje jednak nowy budynek – Outpost, który zajął dotychczasowe miejsce bocznych sklepów. Budowla posiada możliwość przejęcia przez drużynę, co skutkuje przyrostem dodatkowego doświadczenia, a także możliwością teleportacji za pomocą zwoju do tego budynku.

Neutralni przeciwnicy także zostali “odświeżeni”, podczas wesołego mordowania siedlisk w dżungli, istnieje teraz niewielka szansa na znalezienie przedmiotów. I to nie byle jakich – nie są one dostępne w normalnym obiegu, a z mijającym czasem dostępne są coraz to potężniejsze tiery. Szansa jednak na wypadnięcie jest niewielka, bo tylko 10% (a potem zmniejsza się w tym samym tierze o 5%, 2,5% itd.) i dopiero po 5 minucie rozgrywki.

Przykład jednego z neutralnych przedmiotów

Kalejdoskop buffów i nerfów

Zgadniecie kto dostał największego buffa? Jeśli macie na myśli któregoś z bohaterów to jesteście w błędzie. Otóż największym zwycięzcą “The Outlanders” są w tym momencie… kurierzy. Wcale nie żartuję (no może trochę), te jakże pożyteczne istoty posiadają teraz własne levele i umiejętności, a nawet możliwość… używania przedmiotów. Zmianie uległy także observer wardy, za które nie trzeba teraz w ogóle płacić.

Wróćmy jednak do bohaterów, bo przed zmianami nie uchował się chyba żaden z nich. Jeśli jednak w przypadku takiego Abbadona czy Alchemista różnica jest niewielka, to już granie Clinkzem czy Rikim z przyzwyczajenia na ślepo, może niejednego zaskoczyć. Od teraz istnieje także możliwość awansowania do 30 poziomu, co skutkuje odblokowaniem całego drzewka rozwoju postaci.

Okazuje się także, że Valve nie lubi niewrażliwości na czary – każde obrażenia magiczne, które potrafią się przez nią przebić, mają możliwość zadania obrażeń. Zmian jest o wiele więcej (wszystkich zainteresowanych pełną listą zapraszam tutaj), jeśli więc ktoś planował już wcześniej powrót do Doty, to teraz jest na to najlepsza okazja. 😉

1+

Polubili to:

  • avatar
Źródło
Oficjalna strona Dota 2
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close