ESPORTNEWS

Konami wybuduje więżę esportu w centrum Tokio

Japońska firma odkryła potencjał esportu i uznała, że też chce solidny kawałek z tego ciągle rozrastającego się tortu. Zamiast jednak tworzyć ligę dla Pro Evolution Soccer lub wydać zupełnie nową grę nakierowaną na esport, Konami uznało że pójdzie inną drogą. Drogą budowniczego.

W centrum Tokio w dzielnicy Ginza (jednej z droższych w całej metropolii) powstanie liczący 12 pięter wieżowiec mający być lokalnym centrum esportowym. Za inwestycję odpowiada właśnie Konami, które ustami jednego ze swoich dyrektorów, Kimihiko Higashio, wyraziło nadzieję na świetlaną przyszłość zarówno esportu, jak i samego projektu.

„W przyszłości ludzie uprawiający esport będą stać ramię w ramię z zawodnikami tradycyjnych sportów, a może nawet ich prześcigną. W porównaniu z pionierami esportu w Ameryce oraz Europie, Japonia ma przed sobą jeszcze daleką drogę. Jednakże patrząc na to z innej perspektywy, oznacza to mnóstwo przestrzeni do rozwoju.”

Kimihiko Higashio

Konstrukcja niższych pięter ma być gotowa w listopadzie 2020 roku, czyli tuż po zakończeniu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W budynku zmieszczą się strefy dla trenerów i zawodników, pokoje do instruktaży oraz trenowania, dedykowany sklep ze sprzętem esportowym oraz arena do organizowania rozgrywek.

Źródło
PCGamesN
Tagi

Dodaj komentarz

Sprawdź również

Close
Close
Close