NEWSPC & KONSOLE

Lord Winklebottom Investigates na Kickstarterze

W tym tygodniu rozpoczęła się crowdfundingowa kampania, mająca na celu zgromadzenie funduszy dla niezależnej gry Lord Winklebottom Investigates. Nie jest to zresztą pierwsze podejście tego klasycznego point and clicka do Kickstartera, lecz bieżąca zbiórka przebiega na szczęście pomyślniej niż poprzednia akcja, którą to zorganizowano w I kwartale 2019 roku.

Tworzeniem owej produkcji zajmuje się Charlotte Sutherland, która obecnie działa pod szyldem jednoosobowego studia Cave Monsters, a wcześniej pracowała przy takich pozycjach AAA jak m.in. Little Big Planet 3 czy gry z serii LEGO. Warto równocześnie nadmienić, że Lord Winklebottom Investigates powstaje pod wpływem bardzo ciekawych źródeł inspiracji. Tytuł ma bowiem czerpać z klasyki literackiego kryminału autorstwa Agathy Christie i Arthura Conana Doyle’a, starego kina grozy (filmowe cykle „Universal Monsters” oraz „Hammer Horror”), a także z kultowej przygodówki Grim Fandango.

Co dokładnie zamierza zaoferować graczom ta niezależna propozycja? Wybierzemy się tutaj do świata, który to zamieszkiwany jest przez antropomorficzne zwierzaki i stanowi alternatywną wersję lat 20. minionego stulecia. W trakcie rozgrywki zmierzymy się natomiast z kryminalną zagadką, kierując poczynaniami pana żyrafy – detektywa Lorda Winklebottoma. Otóż nasz protagonista zostaje zaproszony na wyspę przez swojego przyjaciela z dzieciństwa – aksolotla Admirała Gilfreya. Wprawdzie żyrafi śledczy dociera na miejsce, lecz sęk w tym, iż ów dawny druh został zamordowany. Dlatego trzeba będzie zabrać się do roboty i znaleźć sprawcę, węsząc wokół rozmaitych tropów oraz przesłuchując podejrzanych.

Osoby, które miałyby ochotę wesprzeć ten interesujący projekt portfelem, powinny sprawdzić kickstarterową stronę Lorda Winklebottoma. Swoją drogą, zamieszczono tam nie tylko więcej informacji o produkcji, lecz również odnośnik do dema, którego zawartość nie trafi do finalnej wersji gry. Premierę przygodówki ustalono zaś na przyszły rok, przy czym dla systemów Windows, Mac OS i Linux zarezerwowano kwiecień 2020 roku, a edycja na Nintendo Switch ukazałaby się trochę później – w czerwcu.

Źródło
Kickstarter
Tagi

Dodaj komentarz

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close