NEWSPC & KONSOLE

Miyazaki: From Software zainteresowane stworzeniem Battle Royale

Jesteście w stanie wyobrazić sobie Dark Souls w otoczce Battle Royale albo „gry jako usługi”? Ja raczej nie, acz po pewnych fundamentalnych zmianach wizja BR w klimatach dark fantasy i z wykorzystaniem głównie broni białej miałaby nawet jakiś sens. Coś w tym gatunku widzi również Hidetaka Miyazaki, ojciec serii Dark Souls.

Prezes From Software udzielił niedawno wywiadowi angielskiemu Telegraphowi, w którym został zapytany o to, czy jego firma planuje dołączenie do trendu związanego z grami Battle Royale. Odpowiedź była zaskakująca: „zawsze jest możliwość. To naprawdę fajne produkcje. Oczywiście, jeśli my byśmy tworzyli grę tego typu, byłaby trochę inna od reszty. Ale z pewnością jesteśmy w pewnym stopniu zainteresowani i taka możliwość może się pojawić w przyszłości”.

Ciężko powiedzieć, na ile Miyazaki jest po prostu uprzejmy, a na ile naprawdę zainteresowany potencjalnym stworzeniem gry w coraz mocniej zatłoczonym gatunku. Jak pokazuje przykład Apex Legends, nadal jest spory popyt na nowych graczy wśród BR – szczególnie tych dopracowanych i oferujących coś unikatowego.

Tagi

One Comment

Dodaj komentarz

Close
Close