NEWSOPROGRAMOWANIE

Nadchodzi nowi GOG Galaxy – a z nim integracja wszystkich gier i platform, w tym konsol

Polska platforma cyfrowej dystrybucji GOG zrzuciła właśnie niemałą bombę. Sklep oficjalnie podzielił się informacjami na temat wersji 2.0 swojego klienta GOG Galaxy, który jawi się niejako jako ostateczne rozwiązanie kwestii podziału gier na wiele platform.

Największą zmianą w nowym kliencie ma być możliwość trzymania i organizowania wszystkich posiadanych gier w jednym miejscu, bez względu na platformę. Uwzględnione mają być nawet gry konsolowe, ale nie poznaliśmy jeszcze detali tego, jak ten mechanizm miałby działać.

Razem z ujednoliceniem biblioteki gier w jednym miejscu ma podążyć integracja ze znajomymi, która też ma się odbywać w GOG Galaxy 2.0 i ma obsługiwać nie tylko czat z innymi użytkownikami, ale również zapisy aktywności znajomych, rankingi i tym podobne atrakcje.

Do tego wszystkiego GOG wbija szpilkę w konkurencję jasno deklarując, że nie dzieli się zebranymi danymi na temat użytkownika z osobami trzecimi, a ich aplikacja nie szpieguje gracza. To tylko część z dużej liczby nowych funkcji, o których możecie poczytać na oficjalnej stronie klienta.

Obecnie zbierane są zapisy na testy wersji beta GOG Galaxy 2.0, a finalna edycja powinna pojawić się za kilka miesięcy. Idea pojedynczego “launchera” do kontroli całej reszty nie jest nowa, ale do tej pory nikomu nie udało się zbudować naprawdę w pełni sprawnego i funkcjonalnego narzędzia. Nigdy też za ten pomysł nie brała się tak duża firma. Warto więc mieć cały projekt na oku.

Źródło
GOG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button