NEWSPC & KONSOLE

Scenarzyści Half-Life 2 powrócili do Valve

Przez lata Valve przemieniło się z cenionego przez graczy developera w firmę zajmującą się praktycznie tylko platformą Steam. Z jednej strony trudno się temu dziwić: sklep ten jest gigantem na rynku PC, który odmienił krajobraz gier na blaszakach przez ostatnich 15 lat. Zmiana nastawienia firmy sprawiła, że nowych gier od Valve w ostatnich latach niemalże nie ma, co miało swoje konsekwencje.

Jedną z nich był masowy exodus pracowników kreatywnych, którzy… w sumie nie mieli co robić. Tylko w ciągu ostatnich 2-3 lat z Valve odeszli Eric Wolpaw, Jay Pinkerton i Marc Laidlaw – wszyscy to scenarzyści, którzy mają na koncie pracę chociażby przy Half-Life 2 czy Portal 2. Ich odejście wydawało się znaczyć kres Valve jako developera. Od tamtej pory coś się jednak zmieniło.

W okolicach drugiej połowy 2018 roku przynajmniej Pinkerton oraz Wolpaw powrócili do pracy w Valve, o czym świadczy m. in. cyrkulujący po sieci mail Gabe’a Newella oraz fakt, że nazwisko Wolpawa znajduje się w creditsach do Artifact – nowo wydanej karcianki. Z pewnością jednak tak zasłużeni ludzie nie powróciliby do pracy w Valve, gdyby firma nie miała jakiś większych planów związanych z grami.

Half-Life 3 confirmed, anyone? ;)j `

Źródło
vg247shacknews
Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close