NEWSPC & KONSOLE

Sega tymczasowo wycofuje Judgment ze sprzedaży przez kokainę

Japonia to dziwny kraj – prawda wyświechtana, ale aktualna od lat. Jedną z dziwności Kraju Kwitnącej Wiśni jest zerowa tolerancja dla narkotyków, przez którą już niejeden lokalny celebryta spadł w otchłań zapomnienia, nawet jeśli koniec końców nic nie zostało udowodnione.

Najnowszą ofiarą rygorystycznych przepisów prawa w Japonii jest Pierre Taki, aktor grający m. in. postać Kyohei Hamury w najnowszej grze twórców serii Yakuza, czyli Judgment. Taki nie tylko użyczył postaci swojego głosu, ale również podobizny, a kiedy policja aresztowała go za zażywanie kokainy, do akcji przystąpiła Sega.

Firma wycofała tymczasowo grę ze sprzedaży (Judgment ukazało się w Japonii 13 grudnia) i nie wiadomo jeszcze, kiedy i w jakiej postaci tytuł ten zostanie przywrócony rynkowi. Prawdopodobną opcją jest szybkie znalezienie nowego aktora i zmiana wizerunku postaci, co już zdarzało się w przyszłości.

Premiera Judgment na Zachodzie na razie nie została potwierdzona – co prawda jeszcze niedawno informowano o premierze 25 czerwca, ale nie wiadomo czy „afera kokainowa” wpłynie na tę edycję gry. Nie wiadomo również, kiedy orientacyjnie Judgment powróci do dystrybucji w samej Japonii.

Źródło
vg247
Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close